تاریخ امروز: جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹   -   Friday, July 3, 2020

کد خبر: 19
تاریخ انتشار يکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۲ --- ۱۱:۰۵
تعداد بازدید 2879 بازدید
تعداد آراء 3 رای
تعداد دیدگاه ها 1 دیدگاه
رازهای زندگی ارشمیدس رمز گشایی می‎شود

سرانجام پس از سال‌ها تحقیق و بررسی، قدیمی‌ترین نسخه آثار به جا مانده از ارشمیدس در موزه هنر «والتر» به نمایش درآمد.رازهای زندگی ارشمیدس رمز گشایی می‎شودسرانجام پس از سال‌ها تحقیق و بررسی، قدیمی‌ترین نسخه آثار به جا مانده از ارشمیدس در موزه هنر «والتر» به نمایش درآمد. به گزارش برنا، نمایشگاهی با عنوان یافته‌ها و گمشده و رازهای زندگی ارشمیدس در موزه هنر «والتر» افتتاح شد. در این نمایشگاه آثاری از دست نوشته‌های متعلق به 12 دانشمند وجود دارد که باستان‌شناسان مشغول رمزگشایی از آن‌ها هستند.
 
بر اساس گزارش فاکس‌نیوز، باستان‌شناسان به کمک روش‌های مختلف از جمله عکس‌برداری چند وجهی و استفاده از اشعه ایکس موفق به کشف خطوط و دست‌نوشته‌های موجود در این آثار خطی شدند. به گفته مدیر این موزه، بازدیدکنندگان با چشم غیر مسلح قادر به نشانه‌ها و دست نوشته‌های متعلق به «ارشمیدس» ریاضی‌دان نامی یونانی هستند.
 
ارشمیدس ریاضیدان و فیزیکدان یونانی در 212 سال پیش از میلاد به دنیا آمد. او فرمول‌های زیادی را کشف کرد که یکی از مهمترین آن‌ها، تعادل مایعات است که برای اجسام غوطه‌ور به کار می‌رود.
 
ارشمیدس تا آخرین لحظات زندگی‌اش مشغول تفکر در مسایل علمی بود و هنگامی که به یک سرباز رومی اعتراض کرد که چرا دایره‌ای که روی زمین کشیده با پاهایش خراب کرده در اثر ضربه سرباز جان خود را از دست داد.

بیشتر بدانید:
زندگی نامه ارشمیدس


کل آرا: 3
امتیاز شما:
کن کن: هوش ریاضی، پازل های هوش
۰
۰
سایت جالبی دارین امیوارم درجهت پیشرفت علمی موفق باشید
نظر شما
نام :
ایمیل : (منتشر نخواهد شد)
وب سایت : (اختیاری)متن تصویر: