تاریخ امروز: سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹   -   Tuesday, May 26, 2020

کد خبر: 30
تاریخ انتشار يکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۲ --- ۱۱:۲۹
تعداد بازدید 2284 بازدید
تعداد آراء 4 رای
تعداد دیدگاه ها 0 دیدگاه
ادعای ریاضیدان قزاقستانی برای حل معادله ریاضی یک میلیون دلاری

یک ریاضیدان قزاقستانی مدعی حل یک معادله بسیار مهم ریاضی شده است که در صورت تأیید، جایزه یک میلیون دلاری را برای وی به همراه خواهد داشت.ادعای ریاضیدان قزاقستانی برای حل معادله ریاضی یک میلیون دلارییک ریاضیدان قزاقستانی مدعی حل یک معادله بسیار مهم ریاضی شده است که در صورت تأیید، جایزه یک میلیون دلاری را برای وی به همراه خواهد داشت.
 
به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، معادلات ناویه- استوکس یک مدل ریاضی حاکم بر حرکات، جریانات و دینامیک سیالات شامل مایعات یا گازها است که برای مدلسازی سیالات – از جریان هوا بر روی بال هواپیما گرفته تا حرکت امواج سونامی کاربرد دارد.
 
موسسه ریاضی کلی (Clay)‌ در سال 2000 میلادی این معادلات را بعنوان یکی از هفت مسئله ریاضی جایزه هزاره اعلام و جایزه‌ای یک میلیون دلاری برای حل آن تعیین کرد.
 
«مختاربای اوتلبایف» (Mukhtarbai Otelbayev) استاد ریاضی دانشگاه ملی اوراسیا در شهر آستانه مدعی حل معادلات موجودیت ناویه- استوکس (Navier-Stokes existence) پس از 30 سال شده است.
 
اساتید ریاضی در قزاقستان و روسیه راه‌حل ارائه شده توسط «اوتلبایف» را تأیید کرده‌اند، اما پیچیدگی معادلات ناویه- استوکس نیازمند درک درست از این مسئله ریاضی و تأیید آن توسط مجامع بین‌المللی ریاضی است.


کل آرا: 4
امتیاز شما:
کن کن: هوش ریاضی، پازل های هوش
نظر شما
نام :
ایمیل : (منتشر نخواهد شد)
وب سایت : (اختیاری)متن تصویر: